Baner z pieskiem

Wolontariat

Schronisko otwarte jest na działania Wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby wesprzeć naszą pracę i pomóc naszym podopiecznym.

W każdą sobotę od godziny 10 do 13:30 organizowane są spacery z psami, czyli tzw. Dni Spacerowe. Każda osoba pełnoletnia jest mile widziana. Wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut, aby odmienić schroniskowe życie psa. Staramy się aby każdy pies mógł wyjść na spacer po okolicznych lasach i polach, jednak wszystko uzależnione jest od ilości chętnych osób, które mają dobre serce.

Chętnie do udziału w wolontariacie zapraszamy młodzież. Wymagana jest pisemna Zgoda rodziców na udział w Dniach Spacerowych.

Przy okazji takich spotkań można nie tylko pomóc naszym zwierzętom ale również poznać nowych ludzi, którzy mają podobną pasję i zainteresowania. Podczas spacerów zawiązują się przyjaźnie wśród psów i wśród ludzi. Wspólnie możemy zdziałać więcej dlatego zapraszamy wszystkich chętnych.

Podczas sobotnich spacerów psy poddawane są również socjalizacji. Jedne trzeba trochę ośmielić, inne stonować i pokazać granice, których przekraczać im nie wolno. W tym czasie staramy się także poddawać psy pielęgnacji, czeszemy je, obcinamy pazury i sprawdzamy ogólną ich kondycję.

Będąc Wolontariuszem oddajesz naszym zwierzętom trochę serca i miłości, której tak bardzo potrzebują.

Prosimy o zapoznanie się z Regulamin Wolontariatu

Zarówno Zgodę rodziców jak i Regulamin Wolontariatu można wydrukować bezpośrednio z podlinkowanych stron klikając w prawym górnym rogu ikonę Print.