Baner z pieskiem

Rozpoczęliśmy aktywną współpracę z Wolontariuszami. Dorośli i młodzież w każdą sobotę będą pomagać w wyprowadzaniu psów na spacer. Naszym celem jest, aby jak największa ilość zwierząt mogła opuścić swój boks przynajmniej na półgodzinny bliski kontakt z człowiekiem.

Oczywiście pieski wymagające socjalizacji będą również jej poddawane. Do każdego ze zwierząt jest indywidualne podejście. Nie chodzi nam o wyprowadzenie psa "na 5 minut", ale o poświęcenie mu uwagi na tyle, aby przyniosło to efekty w postaci zbudowania prawidłowej relacji pies-człowiek, pies-inne psy, przytłumienie nadmiernej agresji lub wzbudzenie większego zaufania. Psy nieśmiałe i lękliwe potrzebują więcej czasu aby móc w miarę swobodnie spacerować, dlatego na początku bywa tak, że trzeba je wynosić na rękach i usiąść razem z takim czworonogiem ośmielając go za pomocą smakołyków.

Psy agresywne w stosunku do innych zwierząt wychodzą na spacer jako pierwsze lub na koniec dnia, aby nie dopuścić do niekontrolowanego ataku. Takie zwierzęta wyprowadzane są tylko przez doświadczonych Wolontariuszy.

Współpracę podejmuje również z nami młodzież, co bardzo nas cieszy, że w młodych sercach jest tyle wrażliwości na los zwierząt.

W zakładce Jak możesz pomóc/Wolontariat znajdują się niezbędne informacje dla osób chętnych do uczestnictwa w sobotnich Dniach Spacerowych.